top of page

+1.200

Müşteri

+1.200

Isı Kontrollü Özmal Filo

27

Isı Kontrollü Depo

150.000

Palet Stoklama
(Donuk, Soğuk ve Serin)

header.jpg

Sıcaklık Kontrollü Dağıtım Altyapımız

Ürünlerinizi Türkiye’nin her yerinden her yerine ulaştırabilen tek ısı kontrollü dağıtım ağı.

avantaj-bg.jpg
fayda-bg.jpg

Dağıtım Ağımız

İhtiyacınız olan ısı derecesi ne olursa olsun, ürünlerinizi tüm Türkiye’ye PolarXP ile ulaştırın.

Ürünleriniz ister bir koli, ister bir tam palet veya daha fazlası olsun… Ürünlerinizi Türkiye’nin 81 ili ve 931 ilçesine 3 ısı rejiminde, her zaman vaktinde tarifeli olarak ulaştırabilen tek dağıtım ağını hizmetinize sunuyoruz.

Türkiye’nin ana tüketim ve üretim merkezlerinin bulunduğu şehirlere yayılmış toplama ve dağıtım depolarımız, araçlarımız ve sistemimiz sayesinde Türkiye’nin her yerindeki müşterimizin ürünlerini herhangi bir noktadan teslim alıp, herhangi bir noktasına teslim edebilecek tek yapıyı yönetiyoruz.

Mini Van

Kamyonet

Kamyon

TIR

Araç Parkımız

Türkiye’nin en büyük ve kapsamlı ısı kontrollü araç filosu

Gıda güvenliğini sağlamak ve kalite standartlarını karşılamak üzere tasarlanmış ısı kontrollü araçlarımız Türkiye’nin en büyük ısı kontrollü lojistik dağıtım altyapısı PolarXP’in bel kemiğidir. PolarXP sisteminde 1.100 adet özmal ısı kontrollü araç bulunmaktadır. Frigo tırlardan, kamyonlara, mikro dağıtım kamyonetlerinden, mini van’lara dağıtım ağının bir bütün sistem olarak çalışmasını sağlayacak tüm araç tipleri bu filoda bulunmaktadır.

Tamamı farklı ısı rejimlerinde saklanması gereken birden fazla ürün tipini taşımayı karşılayabilecek, çok odalı, rejimli ve 2.9 m iç yüksekliğe sahip özel tasarlanmış çift katlı yüklemeye uygun olan PolarXP filosu (TIR’lar) taşımalarda mümkün olan en yüksek verimliliği sunar.

Dağıtım Teknolojimiz

PolarXP’nin size özel sunduğu rakipsiz hizmet anlayışı ve teknolojilerle siz de farkınızı yaratın. Türkiye’nin en kapsamlı ve karmaşık dağıtım altyapısını yöneten PolarXP, bu süreci senelerce geliştirmiş olduğu Taşıma Yönetim Sistemi (TMS) üzerinden yürütür. Her gün taşıdığımız on binlerce yükün, 3 ısı rejiminde doğru adrese doğru saatte ve doğru adette hasarsız olarak teslim edilmesini sağlar.

Sipariş Yönetimi

PolarXP müşteri hizmetleri departmanı müşterilerden gelen siparişleri PolarXP TMS sistemine sipariş detaylarını girerek, yükün teslimata kadar olan tüm süreçteki takip numarasını oluşturur ve müşteriyle paylaşır.

Ürün Toplama

TMS sisteminde kaydolan ve ürün toplama işlemi PolarXP tarafından yapılması planlan siparişler operasyon departmanına düşer. Operasyon departmanı ürünlerin toplanmasını müşteriler ve araç trafik ile koordine eder, gerekli operasyonun yürütülmesini sağlar.

Cross-Dock Yönetimi

Toplanan ürünler PolarXP depolarına ve aktarma merkezlerine getirilir. Ürünler depo girişlerinde evrak, hacim ve ağırlık bazında kontrol edilip TMS sistemine kaydedilir ve barkodlanarak depo kabul işlemi yapılır.

Ana Hat Yönetimi

Gideceği noktalara göre ayrıştırılan ürünler ilgili dağıtım şehrinin bağlı olduğu ana hat deposuna gidecek araç rampasına getirilir ve barkodları okutularak ilgili araçlara yüklenir.

Dağıtım Yönetimi

Ana hat (line haul) araçları ilgili dağıtım depolarına ulaştığında ürünler barkodları okutularak ve sayım yapılarak depolara kabul edilir. Depolara kabul edildikten sonra TMS üzerinden oluşan dinamik dağıtım rotalama planına göre mikro dağıtım araçlarına tekrar barkodları okutularak yüklenir, dağıtıma çıkar ve teslimat süreci yürütülür.

Araç ve Isı Takip Sistemimiz

PolarXP filosunun tamamı, anlık olarak uydu takip sistemiyle izlenir. Aracın kendisi haricinde, araç içindeki ısı sensörleri de sisteme veri aktarımı sağlar.

Araç yüklenirken otomatik olarak yükün kaç derecede taşınması gerektiğini bilen sistem, ısının belirlenmiş limitlerin altına düşmesi durumunda otomatik olarak merkezi birimleri alarmla, şoförü de cep telefonundan arayarak uyarır.

Döküman ve Teslimat Yönetimi

PolarXP dünyasının teknolojik ayrıcalıklarından sadece biri olan NetSafe, POD (Proof of Delivery) kopyalarının en geç 3 gün içinde dijital olarak gönderilmesini sağlayan bir yazılımdır. Bu yazılım, PolarXP sürücülerinin teslimat kanıtının fotoğrafını çekmesine ve NetSafe’e yüklemesine olanak tanır. Yüklenen teslimat dokümanları anında ilgili kişilere iletilir.

Bunun yanında NetInfo, ürünlerin hangi tarihte ve saat kaçta teslim alındığını, depolarımıza hangi tarihte, saat kaçta ve hangi koşullarda teslim edildiğini grubumuzun bilgi platformuna bağlanarak rapor almanızı sağlayan takip sistemidir.

Online Kargo Takibi

Güçlü filomuzu etkin şekilde yönetebilmek için güncel bilişim teknolojilerinden en üst seviyede yararlanıyoruz. Entegre teknoloji altyapımız ile tüm taşıma operasyonlarından gerçek zamanlı aktarılan verilere müşteri portalımız üzerinden erişebilir, gönderilerinizin ısısını anlık olarak takip edebilirsiniz.

Uzman Şoförlerimiz

Sürücülerimize, gıda endüstrisinin özel gereksinimlerine göre yatırım yapıyoruz.

PolarXP ailesinde sürücüler şirket elçilerimiz olarak çok önemli bir rol taşır. Bu yolculukta müşterilerimizin memnuniyeti için sürücülerimizin PolarXP standartlarına uygun niteliklere sahip olmalarına önem veriyoruz. Bu yüzden ekibimize katılacak tüm çalışma arkadaşlarımızı büyük bir titizlikle seçiyor, ekibimize sürekli eğitim ile uzmanlık kazandırıyoruz.

Soğuk zincir lojistiğine özel olarak hazırlanmış eğitimleri yenilenen teknoloji ve bilgilerden faydalanarak güncelliyoruz. Bu sayede dedike ekibimiz ile sürdürülebilir ve uzun süreli çalışma olanağı sunuyoruz.

PolarXP İletişim

Nasıl yardımcı olabiliriz?

Isı kontrollü lojistik ihtiyaçlarınızı nasıl çözeceğimizi keşfedebilmeniz için size adım adım yol gösterebiliriz.

bottom of page